Zespół Placówek Oświatowych w Krzczonowie Szkoła Podstawowa

Tel. 12 2747- 010

Szkoła Muzyczna

Święto Patrona Szkoły

I jak na wiosnę deszcz ciepły a obfity topi śniegi, tak potężna nadzieja stopiła zwątpienie - ten cytat z Potopu Henryka Sienkiewicza towarzyszył nam podczas tegorocznych obchodów Święta Patrona Szkoły, które odbyło się dn. 27.03.2024. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkursach tematycznie związanych z wiosną oraz z utworami Sienkiewicza. Podczas uroczystości usłyszeliśmy pięknie wyrecytowane przez uczennice klas czwartych wiersze Śladewskiego Zieleń i Wierzyńskiego Zielono mam w głowie, obejrzeliśmy spektakl o Zielonym Kapturku, wysłuchaliśmy wywiadu z patronem naszej szkoły. Czwartoklasiści doskonale poradzili sobie z odczytaniem przenośnego znaczenia związków frazeologicznych zawierających słowo "zieleń". Uczniowie klas piątych stanęli w szranki o to, kto sprawniej wykona zadania inspirowane lekturą W pustyni i w puszczy, tj. karmienie słonia (czyli rzucanie piłkami do kosza), składanie latawca, przekazywanie informacji metodą "głuchego telefonu" czy strzelanie do lwa (woreczkami z ryżem do atrapy zwierzęcia, rzecz jasna). Siódmoklasiści i ósmoklasiści sprawdzali swą wiedzę o życiu i twórczości Sienkiewicza w quizie Kahoot.

Część scenografii stanowiły prace najmłodszych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce wiosennej. Podczas uroczystości często pobrzmiewały słowa hymnu Szkoły śpiewanego kolejno przez każdą klasę (było to jedno z zadań). Na koniec Pan Dyrektor wręczył laureatom konkursów (tych wyżej wymienionych oraz matematycznych) nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.